01 Ekim 2021, 20:04 tarihinde eklendi

Contemporary İstanbul Ekim 2021 Başlıyor

Contemporary İstanbul Ekim 2021 Başlıyor
  Türkiye’nin önde gelen sanat fuarı ve pandemi kısıtlamalarının ardından gerçekleşecek ilk uluslararası sanat etkinliği olan Contemporary Istanbul, 16. edisyonunu yeni ve özel bir mekanda, 7-10 Ekim 2021 tarihleri arasında Tersane İstanbul’da gerçekleştirecek.
Fuar, tarihi Haliç Tersanesi ve Haliç semtine yeni bir soluk getirecek büyük bir yenileme projesinin ardından çağdaş sanatı İstanbul’un en önemli tarihi alanlarından birine taşıyacak.
Şehirde sanat sezonunu başlatan Contemporary Istanbul, Akbank ana sponsorluğunda son yıllarda İstanbul’dan yükselen dinamik çağdaş sanat ortamını öne çıkarmak için dünyanın dört bir yanından galerileri bir araya getirecek.
 

Etkinlik detayı:

Contemporary İstanbul Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı

Akbank’ın ana sponsorluğunda düzenlenen 16. Contemporary İstanbul, 5-6 Ekim ön izleme ve 7-10 Ekim tarihleri arasındaki genel ziyaretçi programı ile yerli ve yabancı çağdaş sanat galerini bir araya getirecek. Bu yıl ilk kez Tersane İstanbul’da yapılacak olan fuar, mekan değişikliği ile çağdaş sanatı, tarihin içinde izleyicilerle buluşturacak.

Öğrenci biletleri, 7-10 Ekim tarihlerinde etkinlik alanındaki bilet satış gişesinden kimlik ibrazı ile satılacaktır.

 

Etkinlik Kuralları

COVID-19 KAPSAMINDA ALINACAK ÖNLEMLER VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR

-Fuar alanına giriş yapan tüm ziyaretçilerin sağlığı ve güvenliği için el dezenfektanları mevcuttur.

-Contemporary Istanbul, COVID-19 önlem ve tedbirleri kapsamında belirli saat aralıklarında gezilebilecektir.

-Fuar alanına giriş yapacak tüm ziyaretçi, katılımcı, sponsor, fuar görevlileri ve davetlilerden HES kodu istenecektir.

-Etkinliğimize katılımınızda fotoğraflı kimliğinizle birlikte en az iki doz aşı yapılmış aşı kartınızı, aşı olunmadıysa en geç 48 saat önce yapılmış ve negatif sonucu olan PCR testlerini, ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimizin (bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) belgelerini ibraz etmeleri zorunlu olacaktır. Aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunmayan misafirlerimiz etkinliğimize kabul edilmeyecektir.

-Fuar alanına giriş yapacak tüm ziyaretçilerin, katılımcıların, sponsorların, fuar görevlilerinin ve davetlilerin ateş ölçümü yapılacaktır.

-Tüm ziyaretçiler, katılımcılar, sponsorlar, fuar görevlileri ve davetlilerin fuar alanı girişte ve fuar alanında maske takması zorunludur.

-Fuar alanında bulunan herkesin sosyal mesafeye uymasına yönelik tedbirler alınacaktır.

-Fuar giriş ve çıkışlarında, bilet alım noktalarında, tuvaletlerde ve genel alanlarda sosyal mesafe kurallarına(en az 1 metre, 3-4 adım) göre beklenecek ve sırada durulması gereken alanlar, aralarında en az 1 metre mesafe olacak şekilde yer işaretleriyle belirlenecektir.

-COVID-19 önlemleri kapsamında, teması en aza indirebilmek için vestiyer hizmeti verilmeyecektir. Etkinlik alanına ziyaretçilerin yalnızca 1 çanta ile girişine izin verilecektir.

-Fuar alanında aynı anda içeride olacak kişi sayısı TOBB yönetmeliklerine uygun olarak her bir ziyaret saat aralığında maksimum 1000 kişi bulunacaktır.

-15 yaş altı katılımcı etkinlik alanına alınmayacaktır.

-Fuar alan yönetimi tarafından havalandırma sistemlerinden %100 taze(dış mekan)hava sağlanmaktadır ve havalandırma sisteminin periyodik olarak bakımları yapılmaktadır.

 

 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *